نحوه افزایش روشنایی خانه

نحوه افزایش روشنایی خانه

برای افزایش روشنایی و ایجاد محیط آرام بخش تر صرفا روشن کردن چراغ ممکن است از نظر برخی از افراد گزینه خوبی نباشد. برخی از افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از نور مصنوعی تنوعی در دکوراسیون خود دهند و خانه خود را دل نشین تر و روشن تر کنند. برای افزایش روشنایی و ایجاد محیط آرام و راحت در منازل راه کارهایی در این بخش آورده شده است:

استفاده از لوازم خانگی با رنگ های روشن

استفاده از وسایل با رنگ های تیره منازل و سایز فضا را کوچکتر می کند. به همین دلیل در خانه هایی که نیاز به ایجاد روشنایی دارند، استفاده از وسایل روشن تر توصیه می شود. برای مثال می توانید از کاغذ دیواری با رنگ روشن استفاده کنید و یا در مبلمان خود از رنگ های آبی و سبز روشن استفاده کنید. همچنین برای افزایش جذابیت در این موارد می توانید از لوازم دکوری تیره استفاده کنید تا رنگ منزل از یکدست و کسل بودن خارج شود.

استفاده از آینه در دکوراسیون خانه

آینه تجسم وجود نور طبیعی را در منازل افزایش می دهد و برای مکان های تاریک و کم نور گزینه مناسبی است. همچنین استفاده از آینه به زیبایی محیط نیز منجر می شود. در مورد استفاده از آینه برای ایجاد نور بیشتر باید از آینه های با سایز بزرگ استفاده کنید و برای زیبایی بیشتر می توانید از آینه های چند تکه استفاده کنید.

استفاده از پنجره های با سایز بزرگ

استفاده از پنجره هایی که دارای سایز بزرگی هستند باعث افزایش ورود میزان نور به داخل منازل می شود. این پنجره ها فضای خانه را زیباتر می کنند. البته در استفاده از آن ها محدودیت هایی وجود دارد تا به حریم شخصی افراد تجاوز صورت نگیرد. پنجره های سقفی نیز گزینه های مناسبی برای افزایش نور هستند که بیشتر در خانه های ویلایی مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از کفپوش لمینیت و براق

برای بزرگ کردن سایز منازل باید از کف پوش های با رنگ روشن و درخشان و براق استفاده نمایید تا خانه شما پر نور تر به نظر برسد.

استفاده از در شیشه ای در ورودی

در صورت استفاده از درهای شیشه ای در مکان هایی که امکان نصب آن وجود دارد، نور به بهترین شکل به فضای داخلی منازل پخش می شود. از درهای شیشه ای با دکوراسیون جذاب برای جداسازی بخش های داخلی منازل نیز می توان استفاده کرد. استفاده از در شیشه ای همانند استفاده از پنجره باعث روشنایی بیشتر منازل می شود. برای بالا بردن حریم شخصی نیز استفاده از درهای مات و یا سندبلاست شده توصیه می شود.

 

 

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه